Balıkesir’de Metal Dekor ve Saat – Yazılım Eviniz


Merhaba arkadaşlar,

Belki alakasız olabilir ama sizlere kısaca metal dekor üzerine bir şeyler yazmak istedim. İşimiz yazılım ve web tasarım biliyorum 🙂 ama arada böyle hobilerde lazım. Kendinizin yapabileceği ve ucuza mal edebileceğiniz bir aktivite olabilir sizler için. İsterseniz eviniz de isterseniz iş yerinize düşünebilirsiniz.


Metal Dekorasyonlar Nasıl Yapılır ?


 • Evet öncelikli olarak tabi ki yapmak istenilen dekor modeli gerekli, Örneğin; görselde ki gibi bir ay yıldız dekor ürünü beğendik. 

Tamamen saç’tan oluşan metal bir ay yıldız dekor.

 • Şimdi yapmamız gereken tabiki bunu çizmek. Bunu örnek olarak solidworks tarzı bir program ile çizmemiz gerekmekte. Çünkü bunun bir kesim işlemi olması gerekecek.
 • Bu tarz bir dekor malzemesi için 4 köşeden 8 yada 6 mm çapında vida deliği bırakmayı unutmayın.
 • Çizimi yaptık veya yaptırdıysak çalışma dosyasını alıp bunu saç, metal kesim hizmeti veren bir firmaya yollamalıyız.
 • Bu noktada dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi kesilecek saçın temiz olması önemli. Boyutlarına göre değişir fakat misal olarak 50 cm yükseklik ve civarında bir parça için 1,5mm saç yeterli uygun olacaktır.
 • Lazer’de kesim işlemi bittikten sonra yapacağınız işlem tiner vb gibi bir madde ile parçayı yağ ve pislikten arındırmak için temizlemek.(Fırın boya yaptırmayacak sanız)
 • Son olarak önerimiz mat rengi bir sprey boya ile boyamak. (Alternatif olarak daha kalite olmasını isterseniz fırın (toz) boyada yapılabilir.)

Metal Dekorasyonlar Maliyeti Ne Kadar Olur ?


Yukarıda ki işlemleri eğer aynısını yaptırdığınız noktada madde madde söylemek gerekirse takriben belirteyim;

 • Çizim size aitse maliyet = 0 TL
 • Dışarıya solidworks çizimi yaptırabilirsiniz. (bu konuda dilerseniz bizden yardım alabilirsiniz) = 15-20 TL civarı olabilir.
 • Saç (Metal) maliyeti ise = 30-35 TL
 • Sprey boya = 5 TL
 • Vida, dübel ve pul = 5 TL

Yani velhasıl ortalama = 55 TL civarı olacaktır.


Bizler inceden inceden hobi olarak başladığımız bu işte malzemeler çıkardık. İsterseniz bizleri takip etmek isterseniz sosyal medya hesaplarımız:

Facebook , İnstagram , Web Sitemiz

İmkanım oldukça ve tabi yazı takip edilirse BURADAKİ yazımızda sürekli yeni yaptığımız dekorasyon malzemeleri sizlerle paylaşacağım. Her hangi bir soru için bizden yardım istemeye sakın çekinmeyin.

SAYGILARIMIZLA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşadığımız çağın gerekliliklerine ayak uydurarak küçük ya da büyük işletmeler fark etmeksizin, hedef kitleler ile iletişimde kalmalıyız. Kendi markamızı tanıtmak ve sosyal medya sitelerinde doğru bir yönetim ile aktif olmamız gerekmektedir.

Marka Tescil, bir işletmedeki mal ya da hizmetin, deiğer rakip işletmelerden ayırmakta olan her türlü işleme verilen isimdir. Marka Tescili Neler Olabilir? Kişilerin isimleri, sloganları, özgün şekiller, sayılar ve her türlü işaretler marka tesciline girebilir. Marka Tescil Kriterleri Nelerdir?  Marka tescillerindeki en önemli konulardan birisi ise markaya konu olabilecek işaretlerin ayırt edici bir özellik taşımasıdır. […]

Kurumsal Web Sitesin’de firmamız sizlere profesyonel ekibimiz ile web yazılımı, web site tasarımı ve internet sitesi yapımında Balıkesir web tasarım firmaları arasında kaliteli hizmetiyle…..