Yükleniyor...

Sosyal Medya

Sosyal Medya

 Sosyal medya, her kullanıcının kendisinin üretmiş oldukları içerikleri yayınlayıp paylaştığı online ağların genel ismidir. Sosyal medya ağları, birçok kişi ve kurum tarafından aktif olarak kullanılmaktaıdr. Böylece erişim oldukça hızlı bir hal alıp, kullacılar içerik, yazı, haber ve düşüncelerini sosyal medya ile beraber görüp, dilerse görüş belirterek bunları sosyal medya ağları üzerinden gönderebilmektedirler. Günümüz zamanında oldukça popüler bir kavram haline gelen sosyal medya, kısaca online olarak paylaşma şeklinde tanımlayabiliriz.

 Sosyal ağlar sayesinde birçok kurum ve kuruluş, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıp hedef kitlesine ve potansiyel alanlarındaki müşterilere doğrudan bir şekilde iletişim halinde kalabiliyor. Sosyal medyanın sağladığı avantajlara bakacak olursak; 

l Reklam hedefleri net bir şekilde bellidir. Sosyal medya sektöründe yalnızca kimlik bilgileri değil, bunun haricinde hobi ve ilgi alanı ola müzik türlerimiz, konumunuzu bile paylaşabilirsiniz. Bu da kendini tanıtmak isteyen firmaların hedef haline getirmek istedikleri şeyi oldukça kolay bir iş haline getirir.

l Ayırmış olduğunuz reklam bütçesi ile, tam olarak istediğiniz kitleye ulaşabilir ve tem verimli olarak az bütçe ile doğru kişilere reklam gösterme imkanına sahip olabilirsiniz.

l Sürekli olarak güncelliğini koruması önemli bir husustur. Bir haber oluşturulduğu zaman, değiştirilebilir ve düzenleme imkanı tanır.

Sosyal medya, günümüz koşullarında oldukça hızlı bir şekilde gelişimine devam etmektedir. Bu gelişim ile beraber, reklam ve gelir konusunda oldukça büyük kitlelere yardımcı olabilir.

 

image

YAZILIM EVİNİZ HAKKINDA DÜŞENCELERİNİZ

GÖRÜŞ BİLDİR
BAŞA DÖNÜŞ