Yükleniyor...

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

 Pazarlama, günümüzde geleneksel ve dijital pazarlama çeşitleri olarak ikiye ayrılmıştır.

 Dijital pazarlama, uzun bir açıklamaya gerek kalmayan oldukça kolay anlaşılabilen bir net kavramdır. Dijital kanalları tercih eden pazarlama yöntemleridir. Bu kanallar arasında en önde gelen alanları ise internet, sosyal meyda ve mobil platformlardır.

 Pazarlama kavramındaki en temel terimler günümüzde uygulanmakta ve hala geçerlilğini sürdürmekte. Fakat bunun haricinde bir yandan da, geleneksel pazarlamada hizmet ve üretimi esas almakta olan anlayış geride bırakılıp bunun yerine yeni bir anlayış ortaya çıkmaya başlıyor. Bu anlayış ise müşteri deneyimini artırıp, interaktif markalar inşa etmek adına çalışılıyor. Günümüz koşullarında dijital pazarlama, tüketici davranışına benzersz bir yaklaşım ile yeni bir pazarlama odağı haricinde çok daha öte diyebiliriz.

 Yapılan bazı araştırmalar ile, ülkemizin nüfusunun yarısı aktif bir şekilde internet kullanmakta ve buna gmre satış tekniklerinde değişiklikler meydana gelmekte. E-ticaret ve mobil pazarlama, günel bir şekilde tüketiciler ile beraber kullanılmakta. Dijital pazarlama yöntemleri geleneksel pazarlama tekniklerini temel alarak gelişimini sürdürmekte. Böylece interaktif dünyaya uyumlu hale getirmekte.

 Günümüz koşullarında dijital pazarlamaya yönelik yeterli miktarda bütçe ayırmayan büyük ya da orta düzeydeki firmalar, satış konusunda diğer rakip firmalara göre daha geriye düşecekleri konusunda bir kanıya varılmakta. Dijital pazarlama ile birden daha fazla kanalda kendinize yer edinerek markanızın tanıtımı ve satış konusunda iyi yerlere gelebilir, müşterilere karşı bağlılık durumunu geliştirebilirsiniz.

 

image

Bu Hizmetin Alt Hizmetleri!

YAZILIM EVİNİZ HAKKINDA DÜŞENCELERİNİZ

GÖRÜŞ BİLDİR
BAŞA DÖNÜŞ