Yükleniyor...

E-Ticaret Web Sitesi

E-Ticaret Web Sitesi

 E-Ticaret web sitesi, 1995 senesiden sonra dünyada internet kullanımının yaygınlaşmasının ardından ortaya çıkan, ticaret ortamının dijital bir ortama geçmesindeki en önemli araçtır. E-Ticaret, bir ürün ya da hizmet için, çeşitli ödeme yöntemleri ile internet sitesi üzerinden yapılan ticaret olayına verilen isimdir.Yani dijital alışveriş ortamı da diyebiliriz.

 Dünyada ve ülkemizde, geleneksel pazarlama yöntemleri ve satış olaylarına e-ticaret faaliyetlerini de eklemekte olan kurumlar, sadece belirli bir bölge ya da bir ürüne hizmet vermek yerine birçok alana ver bölgeye ulaşmaya başlamışlardır.

 E-ticaret özellikle kobi denecek küçük ya da orta ölçekli işletmeleri için oldukça uygun bir ticaret alternatifi olduğunu söyleyebiliriz. Dükkan ya da bir mağaza üzerinden yapacağınız satışlar dışında, sınırları aşarak satış oranlarının artmasına ve daha hızlı bir şekilde ödeme yapılmasına olanak verir. Herhangi bir mağazası bulunan bir işletme için e-ticaret, önemli bir satış metodudur.

 Eğer sizinde bir e-ticaret web siteniz varsa, haftanın her günü ve her saati açık olan bir şubeniz var demektir. Yararlarına bakacak olursak;

l Elektronik ortam ile beraber, oldukça kısa süre içinde veriler aktarılıp zaman kaybı yaşanmaz.

l Müşteriler için daha fazla ürün çeşidi bulunabilir.

l Maddi yükünüz daha az olur.

l İnternet ortamında dalgalanmalar kolay bir şekilde gerçekleşmediğinden, enflasyon gibi bir zarara uğranmaz.

l Ofis ya da mağaza maliyetine gerek kalmaz.

l Daha kolay ve hızlı teslimat gerçekleştirilebilir.

image

Bu Hizmetin Alt Hizmetleri!

YAZILIM EVİNİZ HAKKINDA DÜŞENCELERİNİZ

GÖRÜŞ BİLDİR
BAŞA DÖNÜŞ